Web Tasarımı ve Yazılım

                      Sektörünün Öncüsünden

     

          "SEO ODAKLI"

 

            ÖZEL E-Ticaret Paketleri

learn more

 

 

 

W3C Standartlarına Uygun

 

Benzersiz E-Ticaret Paketleri

 

 

learn more

İnternetten Satış

 

İnternetten satış için mutlaka bir ürün sahibi olmak zorunda değilsinizdir. Başkalarının ürünlerini pazarlayarak da internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu işi internet üstünden yapılan komisyonculuk olarak da düşünebilirsiniz. Aracı kurum ürünleri satış ortakları vasıtasıyla müşteriyle buluşturan web siteleridir.

Ürün sahipleri, internet üstünden pazarlamak istedikleri ürün için bir tanıtım sitesi hazırlalar. Ürünü pazarlamak için hazırlanan web site aracı kurumuna eklenir.

Bu ürünleri pazarlamak isteyen satış ortakları ise, bu aracı kurumların web sitelerine üye olarak dilediği  ürünlere ücretsiz olarak satış ortağı olmaktadır.

Satış ortaklarına seçtikleri ürünleri pazarlamaları için özel link verilir. Her ürün için ,satış ortağına ayrı  link verilir.

Satış ortakları kendilerine ait özel bir kod içeren link üstünden potansiyel müşterileri ürünün satıldığı web sitesine yönlendirir ve gerçekleşen her satış sonrası komisyon alırlar.

Komisyon oranları ürünlere göre %40 ile %75 arasında değişmektedir.

Bu sistem sayesinde daha geniş pazar payı elde eder ve daha fazla satış yaparlar. Kısaca ,daha çok  kazanmak için satış ortaklığı sunan aracı kurumları kullanmaktadırlar.

 

Bu durumu şöyle düşünebiliriz.Ürün sahibi ,ürününü yalnızca  kendi pazarlamaya çalışırsa ancak belli bir kesime ulaşır. Ancak , binlerce satış ortağı ürününü pazarlarsa daha  kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşabilir. Bkz. internetten satış, internetten satış teknikleri.

 

İnternetten Pazarlama

 

İnternet çok geniş bir pazar ve çok kısa zamanda  ürününüzü milyonlarca kişiyle buluşturabilirsiniz. Böylece , büyük bir alanda ürününüzü tek başınıza pazarlamak yerine binlerce kişinin pazarlamaya çalıştığını düşünürsek  büyük bir avantaj sağlamış olursunuz. Bunun bilincinde olan tüm ürün sahipleri satış ortaklarına yüksek miktarda komisyon ödemekten hiç kaçınmazlar.

 

İnternet satış nasıl yapılır? Google, internet dünyasının bilinen etkili reklam platformudur. Google üstünden  her gün 100 Milyon arama yapılmaktadır. Bu potansiyeli değerlendirebilir, Google Adwords ile saniyeler içerisinde satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bkz. İnternetten pazarlama.

 

İnternetten satış siteleri

 

İnternetten ürün/hizmet satarken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır;

 

Ürün tanıtımı veya  online satış yapılan bir web sitesi, sürekli ilgi ve canlı tutulmak ister. Unutmayın ki, milyonlarca müşteri internette geziniyor ama aynı zamanda binlerce sanal mağaza da, sadece 1 mouse tıklaması uzaklığında . Bu yüzden ilgi çekmek son derece önemlidir.  Bunun için de çok çalışmalı ve web'in özelliklerini kullanarak sanal mağazanızı farklı yapmalısınız. İnternet üzerinde iş kurmakta, normal hayatta iş kurmaya benzer. Başarılı olmanın  kuralı aynı , çalışmak, çalışmak..
Web, size müşterilere ulaşabileceğiniz ucuz bir kanal sunar.

 

Sizinle benzer ürünleri satan web şirketleriyle rekabet edip edemeyeceğinizi iyi saptamanız gereklidir. Daha sonrasında, bunu göze alan bir ürün portföyü ve satış stratejisi geliştirmelisiniz. Web şirketleri farklı ülkelerde bile olsa, internet kullanıcıları (potansiyel müşteriler) için sadece iki farklı web sayfasıdırlar. Bu yüzden, örneğin , Türkiye'de CD satan bir sanal mağaza açıp bu konuda güçlü bir altyapısı ve deneyimi olan başka bir Amerikalı ya da Avrupalı şirketle rekabet etmek zor olabilir. Söz gelimi, türk Müziği CD'leri satan bir dükkanın daha fazla başarılı olma şansı vardır. Bu nedenle , faaliyet sahasını ve satılacak ürünü seçmek de çok  önemlidir. Bkz. internetten satış siteleri.

 

İnternetten Para KazanmakGoogle'dan Gelen Arama KelimeleriEtiketler : İnternetten Satış İnternetten Satış     internetten pazarlama internetten pazarlama     internetten satış siteleri internetten satış siteleri   
Web Tasarımı